پایگاه اطلاع رسانی یاسر فراهانی

عنوان مقاله: هر اشتباهی پاک شدنی نیست!

درحالیکه بسیاری ازمردم این روزها درگیر معضلات و مشکلات متعدد معیشتی و اقتصادی هستند ، برخی سیاسیون منطقه وارد بازی های سیاسی شده اند و به گونه ای سخن می گویند که هر خواننده یا شنونده ای مواضع آن ها را ببیند به این نتیجه می رسد ، که در این جدل ها جنگ بر سر هر چیزی هست الی منافع مردم، دیانت مردم ، معیشت مردم و هر چیزی که منافع عمومی را در پی داشته باشد ! به عبارتی جنگ بر سر حفظ جایگاه کدخدایی (امروزی) ، منافع شخصی و حتی بازی های کثیف سیاسی !

یکی از دکه های پررونق بازار سیاست در منطقه که البته هیچگونه فاکتور یک فعالیت سیاسی مشخص را ندارد ، مباحث مربوط به اصولگرا و اصلاح طلب است به گونه ای که نه فروشندگان دکه های اصولگرا متاعی متناسب با اصول اعتقادی تبلیغاتی خود دارند نه اصلاح طلبان کالایی برای بهبود کیفیت زندگی و رفاه عمومی عرضه می کنند.

متاسفانه هر چه از سال های اولیه انقلاب فاصله گرفتیم روحیات انقلابی ، برادری و برابری کنار گذاشته شد و برخی از کسانی که داعیه انقلابی بودن داشتند همانند خوره به جان آرمان های انقلاب افتادند و ذات برتری جویی خود را آشکار کردند و اکنون هم در پی جمع کردن رعیتی بیشتر و وفادارتر هستند.

 

در ماجراهای اخیری که به گوشمان رسیده فقط افسوس و صدافسوس که یکی صحبت از مال زیاد میکند و یکی از رابطه اش با فلان شخصیت کشوری میگوید...یکی میگوید من زر دارم و دیگری میگوید من زور دارم و..... و عده ای هم در این بین آتش بیار معرکه شده اند تا دلایل اصلی سرخوردگی خود را جار بزنند.

 

  اما نکته ، این است که با وجود چنین وضعیت معیشتی و کمبود شغل برای جوانان ، بحث انتخابات و مقاصد سیاسی ، با مردم کاری می کند که مردم نسبت به انتخابات بی تفاوت باشند و  به نوعی باید به این سیاسیون پر مدعا گفت : شما خود را به مانند بازیکنان فوتبالی دیده اید که درون زمین هرجور که خواستید و مربیان(اشخاصی که با پول کثیفشان از الان حامی شما شده اند یا چهره های سیاسی برای حفظ جایگاه خودشان حامی شما هستند)دستور دادند بازی میکنید و پول خودتان را در می آورید ولی مردمی (تماشگران این بازی) که به هزار امید از شماها پشتیبانی میکنند برای آینده فرزندان و شهرشان چه جایگاهی دارند؟!؟!؟ بی شک رفتارتان مانند یزیدیانی هست که با پول مردم را خریدند برای بریدن سر امام حسین(ع)...

امیدوارم برای  سیاسیون روشن شده باشد که دریده گویی از(پول و رابطه) چه تبعاتی می تواند داشته باشد!"

بینش اجتماعی سیاسی

16 نفر این مقاله را پسندیده اند