پایگاه اطلاع رسانی یاسر فراهانی

عنوان خبر: بیژن زنگنه از صعود ظاهری تا سقوط واقعی ‼️

 بسم الله الرحمن الرحیم

 

 بیژن زنگنه از صعود ظاهری  تا سقوط واقعی ‼️

 

✅آیا زنگنه پس از صعود، در واقع سقوط کرده است؟

 

 مردی که افتخار می کند دو فرزند و دامادش خارج از کشورند!!! 

 

✅در سال‌های آغازین انقلاب، نام بیژن نامدار زنگنه با محاسنی به بلندای محاسن مراجع تقلید و تواضعی وصف ناپذیر خودنمایی کرد. 

بیژن، با ابراز دشمنی با خوانین، که اجداد وی جزء آنها بودند، خود را به امام و انقلاب اسلامی وفادار و یک انقلابی دو آتشه معرفی نمود.

 🔹ایشان با همین  خصائص و افزودن باج دهی و ورود به باند بازی، درطول قریب سی سال در سمت های وزرای جهاد سازندگی و نیرو و نفت ایفای نقش نمود، و همواره خصوصا از سال ۱۳۷۶، با فعالیت‌های خودکفایی، بطور اساسی مخالفت می کرد. 

🔹او سال‌های طولانی، بصورت علنی با احداث پالایشگاه و خودکفایی در عرصه تولید بنزین مخالفت کرد و در جلوگیری از هدر رفت گازهای طبیعی، که سال‌های متمادی سوزانده می‌شدند، اقدام جدی صورت نداد و در خود اتکایی در حوزه اکتشاف و نحوه فروش گاز و نفت و قرارداد هایی مانند کرسنت و قرارداد گاز با ترکیه و ...، در جهت تضعیف مملکت و مردم گام برداشت و اعتقادی به حضور پاک دستان در مجموعه نفت نداشت. 

🔹همین باور باعث شد که اختلاس هایی در مجموعه نفت رخ دهد.

 زنگنه در لابیگری برای ابقای خود، از دادن هیچ امتیاز و یا استخدام  غیرقانونی، ابایی نداشت. 

🔹افشاگری‌های اخیر در استخدام ها و جذب نمایندگان مجلس و باج دهی به گروهی از آنها، در کمتر وزارتخانه ای در این مقیاس رخ داده است. 

🔹او حتی بنام کمک به محرومین، مبالغ فراوانی به برخی از نمایندگان خاص پرداخت می کرد، تا در انتخابات‌ها از آنها برای غلبه بر رقبای انتخاباتی بهره ببرند و بعدا در مجلس، برای رأی اعتماد و حمایت از ایشان جبران نمایند.

🔸او درحال از بین بردن اساس کارت سوخت بود، که با هزینه های فراوانی ایجاد شده بود و اگرمجلس نبود، علاوه بر کارت سوخت وافزایش بی رویه مصرف بنزین و گران کردن آن در چند روز اخیر، مردم و مملکت را دچار چالش‌های بزرگی می نمود.

✅ از ریش بلند و انبوه او، فقط اندکی در حد محاسن پروفسورها باقی مانده!!! و بعید نیست عملا، به ریشه اصلی خویش برنگشته باشد و معلوم نیست، از باورهای روزهای آغازین انقلاب، چه مقدار برایش باقی مانده است. 

♻️امید است، مسؤلین امنیتی اظهارات و تصمیمات وی و امثال ایشان را، #رصد و ارزیابی نمایند. 

اوخود اعتراف می کند دو فرزند و دامادش خارج از کشورند. 

➖آیا ایشان تعصبی نسبت به ایران دارد؟!  

➖آیا او در طول چهل سال گذشته سقوط کرده است؟! 

➖آیا نمایندگان #مجلس به وظایف قانونی خود عمل کرده اند؟!

(عبدالرحیم علیپور)

 

 

بینش اجتماعی سیاسی

0 نفر این خبر را پسندیده اند